Sklep z zabawkami jest miejscem, gdzie dzieci doceniają zaglądać. W nim znajduje się przecież tyle różnorakich zabawek, że czasem nie wiedzą one z dokładnością, która oglądać.

W takich sklepach dzieci są zachwycone, bo w zasadzie każda zabawka wydaje im się interesująca. Do takich sklepów najczęściej natomiast przyprowadzane są te dzieci, które potrafią się w nich zachować. Takie, które wymuszają zabawki i urządzają płaczliwe sceny, pojawiają się w nich rzadko. Rodzice takich dzieci wola sami kupić im zabawki hape. Dosłownie jeżeli okażą się one nietrafione. Do sklepów z zabawkami przyprowadza się jedynie grzeczne dzieci, bo z takimi dorośli po prostu czują się nie gorzej.
Jeśli dzieci są grzeczne i umieją się zachować, to wspólnie z rodzicem mogą poogląda te zabawki, które im się podobają. Podczas takich wizyt nie zawsze kupuje się zabawki. W pewnych przypadkach tylko się je ogląda. W ten sposób dzieci posiadają odrobinę radości, a rodzice wiedzą w późniejszym czasie, jakie zabawki żeby ichniejszym ucieszyły. W ogromnej liczbie przypadków jest tak, że rodzice zwracają uwagę na w całości inne zabawki niż dzieci. O ile rodziców interesują zabawki edukacyjne, to dzieci skupiają własną uwagę na tych, które podobają się im w szczególności. Najczęściej są to zabawki, które przedstawiają postaci z bajek albo gier komputerowych. Zdarza się, że są to zabawki, jakie widzieli u swoich kolegów. Dzieciaki bez wątpienia nie zwracają sugestie na to, ile kosztują instrumenty muzyczne dla dzieci czy markowe klocki. One kierują się wyłącznie tym, co wzbudza ichniejszym ciekawość. Dla nich kryterium ceny nie posiada żadnego znaczenia.

Polecana strona: zabawki kreatywne.